Szkolenia

 
Zapraszamy na nasze najnowsze
szkolenia ON-LINE!!
 
Dowiedz się więcej i kliknij tutaj ->   www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl
 
 
 
SZKOLENIA ON-LINE
 
Jednym z głównych założeń działania naszej firmy, jest tworzenie szkoleń dla zmieniającego się świata. W ostatnim czasie owe zmiany dotykają nas wszystkich, a my wychodzimy im naprzeciw. Wiemy, jak ważne jest zdobywanie nowych umiejętności oraz doskonalenie tych posiadanych. Nie wolno rezygnować z uczenia się, nawet w obliczu nowych, nieznanych nam dotychczas warunków. Planujemy zatem rozpocząć pracę nad nowym projektem, dzięki któremu za pomocą najnowszych technologii, będziemy mogli znów spotykać się z grupami szkoleniowymi i nadal z ogromną pasją przekazywać zdobytą przez nas wiedzę.Na dobry początek chcielibyśmy zaproponować Państwu warsztaty na żywo w formie on-line. Będą one poruszały zagadnienia, które dotyczą efektywnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Obecnie dostępne tematy znajdują się na stronie -> www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani innymi zagadnieniami – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy – z przyjemnością przygotujemy dla Państwa program dopasowany do indywidualnych potrzeb.Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy również coaching oraz mentoring w formie on-line.

Mamy nadzieję, że nowa forma szkoleń przypadnie Państwu do gustu i będą się one cieszyły równie dużą popularnością jak te, podczas których mogliśmy spotykać się na żywo.

Zapewniamy, że każde z proponowanych przez nas szkoleń będzie maksymalnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa, z którym będziemy mieli przyjemność współpracować. W dalszym ciągu zapewniamy bezpłatną analizę potrzeb szkoleniowych.

enlightenedZapraszamy do skorzystania z naszej nowej, ulepszonej oferty - kliknij tutaj -> www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl

 

 

SZKOLENIA STACJONARNE

W ofercie Centrum Biznesowych Inspiracji znajduje się rownież szeroki wybór szkoleń stacjonarnych:

SZKOLENIA BIZNESOWE

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest tak duża, a wymagania klientów coraz większe, profesjonalnie przygotowani i identyfikujący się z organizacją pracownicy są podstawą do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Niestety w wielu firmach, choć jakość oferowanych produktów jest na bardzo wysokim poziomie, nie ma to odzwierciedlenia w zyskach i pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Okazuje się, że obecnie cena to już nie tylko sam produkt, ale także nastawienie i skuteczność handlowca. Oznacza to, że aby być liderem w swojej branży należy odpowiednio przygotować i wyszkolić pracowników. Nie chodzi wyłącznie o przygotowanie sprzedażowo - negocjacyjne czy z zakresu obsługi klienta, lecz o identyfikację, motywację i chęci osiągania celów poszczególnych pracowników mających kontakt z klientami. Warto zatem pomyśleć o szkoleniach, które budują obraz przedsiębiorstwa w oczach pracownika oraz mają za zadanie wzbudzić w nowej kadrze chęć działania, lojalność oraz poczucie przynależności do danej struktury. Celem Centrum Biznesowych Inspiracji jest dostosowanie programu i formy treningu do indywidualnych potrzeb organizacji, a także doradztwo i stworzenie nowych możliwości i rozwiązań, które pomogą w 100% uzyskać zakładane cele.

 

1. MENEDŻERSKIE

Zarządzanie ludźmi to jeden z ważniejszych aspektów działalności każdego przedsiębiorstwa. Z myślą o kierownikach, menadżerach i innych pracownikach zarządów firm, przygotowaliśmy specjalną ofertę szkoleń. Zapraszamy do udziału w kursach menadżerskich z kierowania zespołem, motywowania pracowników, budowania zespołu, zarządzania zmianą i innych.

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Profesjonalne przywództwo - jak skutecznie zarządzać ludźmi w XXI w.?

yes„Manager coachem, czyli rozpal ogień w swoim zespole”.

yes„Świadomy Manager”, czyli jak zarządzać przez cele i wyniki?

yes„Zostań profesjonalnym menedżerem” – zarządzanie dla młodych menedżerów – podstawowe narzędzia.

yes„Traf w sedno” – szkolenie dla menedżerów z autoprezentacji i wystąpień publicznych.

yes„Kierowanie zespołem a rola motywowania siebie i innych do działania”.

yes„Leadership, czyli jak zarządzać z pasją i budować zaangażowanie u swoich podwładnych”.

yes„Psychologia menedżera w zarządzaniu zmianą”.

yes„Akademia menedżera” – cykl 4 dniowy.

 

2. SPRZEDAŻ/ OBSŁUGA KLIENTA

Skuteczny dział handlowy oraz profesjonalny personel to najmocniejsza strona firmy. Profesjonalny dział handlowy stale rozwija się i ćwiczy swoje umiejętności, ponieważ Klient w XXI w. jest wymagający i świadomy. Przedsiębiorstwa, które rosną w siłę, znają i stosują tę tajemnicę sukcesu. Pomagamy handlowcom, managerom i przedsiębiorcom podnosić wyniki poprzez techniki sprzedaży. Krok po kroku w czasie ćwiczeń i praktycznych zajęć pokazujemy  jak skutecznie sprzedawać, negocjować i budować relację z klientem. 

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Skuteczna obsługa wymagającego klienta w sytuacjach trudnych”

yes„Trening dla sprzedawców” czyli jak sprzedawać więcej i efektywniej?

yes„Harwardzki projekt negocjacji”- co powinniśmy wiedzieć o negocjacjach w biznesie?

yes„Negocjacje kupieckie”.

yes„Wspólna firma – wspólny cel” - komunikacja wewnątrz firmy a obsługa klienta wewnętrznego.

yes „Akademia skutecznego handlowca” – cykl 4-dniowy

 

3. EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA

Rozwijaj umiejętności interpersonalne i komunikacyjne w czasie praktycznych warsztatów, gdzie w czasie aktywnych ćwiczeń, scenek i case study przekazujemy uczestnikom sprawdzone techniki. Szkolenia dla osób, które chcą poprawić swoją komunikację, efektywność i produktywność w codziennej pracy. Praktyczne warsztaty w czasie których udoskonalisz umiejętności osobiste: zarządzania stresem, zarządzania czasem, asertywności, komunikacji.

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Komunikacja i współpraca zespołowa”.

yes„Asertywność i radzenie sobie z manipulacją w biznesie”.

yes„Stwórz swoją własną markę” – prowadzenie efektywnych szkoleń, zebrań, wystąpień.

yes„Emocjonalny detoks – jak radzić sobie ze stresem i emocjami w XXI wieku?

yes„Zarządzanie sobą w czasie i zwiększanie efektywności na co dzień.”

 

Szkolenia typowo autorozwojowe:        

yes„Każdy może być geniuszem…czyli skuteczne metody autocoachingowe w XXI w. Darmowy trening dla samego siebie.

yes„Instrukcja siebie – co zrobić by inni lepiej mnie rozumieli”.

yes„Żeby mi się chciało chcieć…” - Jak zwiększyć swoją motywację i rozwinąć swoje talenty?

 

4. HR/ KADRY

Praktyczne warsztaty dla działu HR i kadr przeznaczone dla specjalistów HR, HR Biznes Partnerów i osób zarządzających działami i procesami HR. W czasie praktycznych warsztatów przekazujemy praktyczne metody pracy jak:

enlightenedrekrutować pracowników

enlightenedkierować ich rozwojem

enlightenedoceniać pracowników

enlightenedmotywować ich do lepszej pracy

enlightenedwspierać w czasie zmiany

Inne ważne aspekty poruszane w czasie warsztatów to prawo pracy, czas pracy czy inne ważne aspekty związane z zatrudnianiem pracowników.

 

5. TRAIN THE TRAINERS

Akademia jest ukierunkowana na wdrożenie standardów pracy, warsztatowym przećwiczeniu zasad i umiejętności trenerskich. Pokazuje w praktyczny sposób jak zostać profesjonalnym trenerem, jak wspierać swoich pracowników w stosowaniu właściwych postaw i w realizacji wyznaczanych celów. Uczestnicy poznają i przećwiczą narzędzia wspomagające poszczególne etapy procesu szkoleniowego: od projektowania szkolenia poprzez jego realizację do zakończenia. Będą mieli okazję sprawdzić się w treningu autoprezentacji, który umożliwi wgląd w osobiste kompetencje trenerskie, „podgląd” innych trenerów – czerpanie dobrych wzorców a unikanie najczęściej stosowanych błędów. Wypracują efektywne i atrakcyjne metody prowadzenia zajęć, przez co zwiększą efektywność szkoleń merytorycznych bo jak powszechnie wiadomo, głęboka profesjonalna wiedza merytoryczna nie zawsze idzie w parze z umiejętnością przekazywania jej innym. Nauczą się kształtować postawę zaangażowania, rozwoju i odpowiedzialności za efekty prowadzonych szkoleń.

 

6. ASYSTENTKA

Zarządzanie biurem, wymaga wielu kompetencji zawodowych, interpersonalnych i osobistych. Office Manager jest odpowiedzialny za planowanie, organizowanie i kontrolowanie procesów administracyjnych, odpowiada również za wizerunek firmy. Do głównych obowiązków Office Managera należą: negocjacje z kontrahentami, wybór dostawców/usługodawców, tworzenie i zarządzanie budżetem, tworzenie procedur projektowania procesów i rozwiązań administracyjnych oraz zarządzanie zespołem pracowników administracyjnych. Mimo, że charakter pracy Office Managerów jest bardzo zróżnicowany, biorąc pod uwagę profil i sposób organizacji procesów firmy, w której pracują, wszystkie one są odpowiedzialne za zapewnienie sprawnego i efektywnego funkcjonowania całego biura. Główne kompetencje, które są niezbędne w wykonywaniu obowiązków to umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, asertywność, elastyczność, dokładność, umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem oraz umiejętności związane z zarządzaniem zespołem. Prezentujemy program, który w sposób praktyczny przedstawia różne obszary zarządzania biurem, omawia najnowsze metody, narzędzia, oraz dostępne rozwiązania optymalizujące pracę osób odpowiedzialnych za administrację biura.

 

7. ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Realizacja projektów i kierowanie zespołem projektowym wymaga elastyczności, doświadczenia i sporej wiedzy. Niejednokrotnie osoby, które świetnie radzą sobie w pracy indywidualnej, niekoniecznie potrafią odnaleźć się w pracy projektowej, która wymaga innych kompetencji zarządczych, a także innej mentalności. Program warsztatu to odpowiedź na potrzeby uczestników pracujących w wielu branżach i firmach o niejednolitym poziomie kultury pracy projektowej, realizujących projekty o zróżnicowanej skali – od małych projektów do dużych inwestycji. Uczestnicy mogą wdrażać poznaną wiedzę i narzędzia projektowe już na zajęciach, pracując z zespołach, dzieląc się wnioskami. Ćwiczenia, odnoszące się do studium przypadku czy przykładów organizacji biznesowych, pozwalają zrozumieć logikę zarządzania projektami w ścisłym powiązaniu ze strategią organizacji, zasobami ludzkimi czy czynnikami zewnętrznymi.

 

8. FRIS®

Umiejętność komunikowania się z innymi jest jedną z kluczowych umiejętności w każdej branży i każdej dziedzinie życia. Pomyśl, ile czasu można zaoszczędzić oraz jak bardzo podnieść efektywność relacji z drugim człowiekiem, kiedy wiem jak mówić, by nas prawdziwie usłyszał i rozumiał czego potrzebujemy. FRIS trafnie określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia i działania. Pokazuje jak najlepiej wykorzystać Twoje naturalne predyspozycje w pracy, relacjach i rozwoju osobistym. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.

 

9. FINANSE OSOBISTE

„O pieniądzach się nie rozmawia”, „lepiej być uczciwym a biednym” czy „pieniądze szczęścia nie dają”. Karmieni tego typu hasłami traktujemy często pieniądze po macoszemu. Poświęcamy czas i energię na zarabianie, ale niewiele uwagi kierujemy w kierunku zarządzania kwotą, jaką dysponujemy. W ten sposób często rezygnujemy z przyjemności lub nie myślimy o tym, co będzie za 10 czy 20 lat, bo zwyczajnie nie ma już na to srodków. Gdy oglądamy innych szczęśliwych ludzi w telewizji, gazetach czy mediach społecznościowych niejednokrotnie czujemy się od nich gorsi. Skutecznym sposobem na podniesienie  poczucia własnej wartości jest zdobycie umiejętności uważanych za trudne. Zarządzanie budżetem osobistym idealnie wpasowuje się w tę koncepcję i to również na gruncie zawodowym. Obserwacja uczestnicząca zespołów menadżerskich świadomych w sferze finansów domowych pokazuje nie tylko wzrost poczucia własnej wartości jednostki, ale i wzrost wydajności zespołu.

 

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA OŚWIATY

Rozszerzyliśmy naszą działalność o specjalistyczne szkolenia dla kadry placówek oświatowych. Oferujemy szkolenia dla kadry placówek oświatowych prowadzone wyłącznie przez ekspertów (pedagodzy, terapeuci, psychoterapeuci i instruktorzy) z zakresu:

yesPedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna.

yesPsychologia.

yesRozwój psychospołeczny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – prawidłowości, diagnoza i praca z zaburzeniami.

yesRozwój ruchowy dziecka w wieku przedszkolnym – prawidłowości, diagnoza i praca z zaburzeniami.

yesLogopedia.

yesSensoryka i motoryka – prawidłowości, zaburzenia, terapia.

yesNowoczesne technologie w edukacji.

yesInnowacyjne i kreatywne metody nauczania.

 

Przykładowe szkolenia dla nauczycieli w żłobkach oraz przedszkolach – praktyczne warsztaty z elementami teorii:

Proponowane szkolenia :

yes Stymulacja rozwoju psychospołecznego i emocjonalnego dziecka.

yes Zwalczanie nieprawidłowości w rozwoju mowy małego dziecka.

yes Integracja sensoryczna.

yes Terapia ręki.

yes Model pracy z dzieckiem z ADHD.

yes Twórcze zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci.

yes Emisja głosu dla nauczycieli.

yes Muzykoterapia w żłobku i przedszkolu.

yes Ruch, taniec, rytmika - trening ruchowy wspomagający rozwój dziecka.

yes Mała i duża motoryka – rozwijanie umiejętności ruchowych.

yes Masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci.

yes Dziecko z afazją – podstawy diagnozy i terapii zaburzeń afatycznych.

yes Uczeń z zespołem Aspergera - diagnoza i terapia.

yes Trudne zachowania u dzieci z autyzmem – jak sobie z nimi skutecznie radzić.

yes ABC kodowania, czyli nauka programowania dla przedszkolaków - Nie każde dziecko w przyszłości zostanie programistą, ale każde może nauczyć się programować.

yes Nauczanie języka obcego dzieci w wieku przedszkolnym – praktyczny warsztat metodyczny na podstawie programu nauczania wg wymogów MEN.

yes Nowoczesne techniki wspomagające nauczanie.

yes Rozwiązywanie konfliktowych sytuacji z uczniem i rodzicem – elementy mediacji i negocjacji.

yes Wypalenie zawodowe nauczyciela – trening motywacyjny.

yes Konstruktywna i bezstresowa współpraca oraz komunikacja w zespole.

Szkolenia

 
Zapraszamy na nasze najnowsze
szkolenia ON-LINE!!
 
Dowiedz się więcej i kliknij tutaj ->   www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl
 
 
 
SZKOLENIA ON-LINE
 
Jednym z głównych założeń działania naszej firmy, jest tworzenie szkoleń dla zmieniającego się świata. W ostatnim czasie owe zmiany dotykają nas wszystkich, a my wychodzimy im naprzeciw. Wiemy, jak ważne jest zdobywanie nowych umiejętności oraz doskonalenie tych posiadanych. Nie wolno rezygnować z uczenia się, nawet w obliczu nowych, nieznanych nam dotychczas warunków. Planujemy zatem rozpocząć pracę nad nowym projektem, dzięki któremu za pomocą najnowszych technologii, będziemy mogli znów spotykać się z grupami szkoleniowymi i nadal z ogromną pasją przekazywać zdobytą przez nas wiedzę.Na dobry początek chcielibyśmy zaproponować Państwu warsztaty na żywo w formie on-line. Będą one poruszały zagadnienia, które dotyczą efektywnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Obecnie dostępne tematy znajdują się na stronie -> www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani innymi zagadnieniami – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy – z przyjemnością przygotujemy dla Państwa program dopasowany do indywidualnych potrzeb.Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy również coaching oraz mentoring w formie on-line.

Mamy nadzieję, że nowa forma szkoleń przypadnie Państwu do gustu i będą się one cieszyły równie dużą popularnością jak te, podczas których mogliśmy spotykać się na żywo.

Zapewniamy, że każde z proponowanych przez nas szkoleń będzie maksymalnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa, z którym będziemy mieli przyjemność współpracować. W dalszym ciągu zapewniamy bezpłatną analizę potrzeb szkoleniowych.

enlightenedZapraszamy do skorzystania z naszej nowej, ulepszonej oferty - kliknij tutaj -> www.szkolenia.centrumbiznesowychinspiracji.pl

 

 

SZKOLENIA STACJONARNE

W ofercie Centrum Biznesowych Inspiracji znajduje się rownież szeroki wybór szkoleń stacjonarnych:

SZKOLENIA BIZNESOWE

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest tak duża, a wymagania klientów coraz większe, profesjonalnie przygotowani i identyfikujący się z organizacją pracownicy są podstawą do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Niestety w wielu firmach, choć jakość oferowanych produktów jest na bardzo wysokim poziomie, nie ma to odzwierciedlenia w zyskach i pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Okazuje się, że obecnie cena to już nie tylko sam produkt, ale także nastawienie i skuteczność handlowca. Oznacza to, że aby być liderem w swojej branży należy odpowiednio przygotować i wyszkolić pracowników. Nie chodzi wyłącznie o przygotowanie sprzedażowo - negocjacyjne czy z zakresu obsługi klienta, lecz o identyfikację, motywację i chęci osiągania celów poszczególnych pracowników mających kontakt z klientami. Warto zatem pomyśleć o szkoleniach, które budują obraz przedsiębiorstwa w oczach pracownika oraz mają za zadanie wzbudzić w nowej kadrze chęć działania, lojalność oraz poczucie przynależności do danej struktury. Celem Centrum Biznesowych Inspiracji jest dostosowanie programu i formy treningu do indywidualnych potrzeb organizacji, a także doradztwo i stworzenie nowych możliwości i rozwiązań, które pomogą w 100% uzyskać zakładane cele.

 

1. MENEDŻERSKIE

Zarządzanie ludźmi to jeden z ważniejszych aspektów działalności każdego przedsiębiorstwa. Z myślą o kierownikach, menadżerach i innych pracownikach zarządów firm, przygotowaliśmy specjalną ofertę szkoleń. Zapraszamy do udziału w kursach menadżerskich z kierowania zespołem, motywowania pracowników, budowania zespołu, zarządzania zmianą i innych.

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Profesjonalne przywództwo - jak skutecznie zarządzać ludźmi w XXI w.?

yes„Manager coachem, czyli rozpal ogień w swoim zespole”.

yes„Świadomy Manager”, czyli jak zarządzać przez cele i wyniki?

yes„Zostań profesjonalnym menedżerem” – zarządzanie dla młodych menedżerów – podstawowe narzędzia.

yes„Traf w sedno” – szkolenie dla menedżerów z autoprezentacji i wystąpień publicznych.

yes„Kierowanie zespołem a rola motywowania siebie i innych do działania”.

yes„Leadership, czyli jak zarządzać z pasją i budować zaangażowanie u swoich podwładnych”.

yes„Psychologia menedżera w zarządzaniu zmianą”.

yes„Akademia menedżera” – cykl 4 dniowy.

 

2. SPRZEDAŻ/ OBSŁUGA KLIENTA

Skuteczny dział handlowy oraz profesjonalny personel to najmocniejsza strona firmy. Profesjonalny dział handlowy stale rozwija się i ćwiczy swoje umiejętności, ponieważ Klient w XXI w. jest wymagający i świadomy. Przedsiębiorstwa, które rosną w siłę, znają i stosują tę tajemnicę sukcesu. Pomagamy handlowcom, managerom i przedsiębiorcom podnosić wyniki poprzez techniki sprzedaży. Krok po kroku w czasie ćwiczeń i praktycznych zajęć pokazujemy  jak skutecznie sprzedawać, negocjować i budować relację z klientem. 

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Skuteczna obsługa wymagającego klienta w sytuacjach trudnych”

yes„Trening dla sprzedawców” czyli jak sprzedawać więcej i efektywniej?

yes„Harwardzki projekt negocjacji”- co powinniśmy wiedzieć o negocjacjach w biznesie?

yes„Negocjacje kupieckie”.

yes„Wspólna firma – wspólny cel” - komunikacja wewnątrz firmy a obsługa klienta wewnętrznego.

yes „Akademia skutecznego handlowca” – cykl 4-dniowy

 

3. EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA

Rozwijaj umiejętności interpersonalne i komunikacyjne w czasie praktycznych warsztatów, gdzie w czasie aktywnych ćwiczeń, scenek i case study przekazujemy uczestnikom sprawdzone techniki. Szkolenia dla osób, które chcą poprawić swoją komunikację, efektywność i produktywność w codziennej pracy. Praktyczne warsztaty w czasie których udoskonalisz umiejętności osobiste: zarządzania stresem, zarządzania czasem, asertywności, komunikacji.

Proponowane szkolenia z powyższego zakresu:

yes„Komunikacja i współpraca zespołowa”.

yes„Asertywność i radzenie sobie z manipulacją w biznesie”.

yes„Stwórz swoją własną markę” – prowadzenie efektywnych szkoleń, zebrań, wystąpień.

yes„Emocjonalny detoks – jak radzić sobie ze stresem i emocjami w XXI wieku?

yes„Zarządzanie sobą w czasie i zwiększanie efektywności na co dzień.”

 

Szkolenia typowo autorozwojowe:        

yes„Każdy może być geniuszem…czyli skuteczne metody autocoachingowe w XXI w. Darmowy trening dla samego siebie.

yes„Instrukcja siebie – co zrobić by inni lepiej mnie rozumieli”.

yes„Żeby mi się chciało chcieć…” - Jak zwiększyć swoją motywację i rozwinąć swoje talenty?

 

4. HR/ KADRY

Praktyczne warsztaty dla działu HR i kadr przeznaczone dla specjalistów HR, HR Biznes Partnerów i osób zarządzających działami i procesami HR. W czasie praktycznych warsztatów przekazujemy praktyczne metody pracy jak:

enlightenedrekrutować pracowników

enlightenedkierować ich rozwojem

enlightenedoceniać pracowników

enlightenedmotywować ich do lepszej pracy

enlightenedwspierać w czasie zmiany

Inne ważne aspekty poruszane w czasie warsztatów to prawo pracy, czas pracy czy inne ważne aspekty związane z zatrudnianiem pracowników.

 

5. TRAIN THE TRAINERS

Akademia jest ukierunkowana na wdrożenie standardów pracy, warsztatowym przećwiczeniu zasad i umiejętności trenerskich. Pokazuje w praktyczny sposób jak zostać profesjonalnym trenerem, jak wspierać swoich pracowników w stosowaniu właściwych postaw i w realizacji wyznaczanych celów. Uczestnicy poznają i przećwiczą narzędzia wspomagające poszczególne etapy procesu szkoleniowego: od projektowania szkolenia poprzez jego realizację do zakończenia. Będą mieli okazję sprawdzić się w treningu autoprezentacji, który umożliwi wgląd w osobiste kompetencje trenerskie, „podgląd” innych trenerów – czerpanie dobrych wzorców a unikanie najczęściej stosowanych błędów. Wypracują efektywne i atrakcyjne metody prowadzenia zajęć, przez co zwiększą efektywność szkoleń merytorycznych bo jak powszechnie wiadomo, głęboka profesjonalna wiedza merytoryczna nie zawsze idzie w parze z umiejętnością przekazywania jej innym. Nauczą się kształtować postawę zaangażowania, rozwoju i odpowiedzialności za efekty prowadzonych szkoleń.

 

6. ASYSTENTKA

Zarządzanie biurem, wymaga wielu kompetencji zawodowych, interpersonalnych i osobistych. Office Manager jest odpowiedzialny za planowanie, organizowanie i kontrolowanie procesów administracyjnych, odpowiada również za wizerunek firmy. Do głównych obowiązków Office Managera należą: negocjacje z kontrahentami, wybór dostawców/usługodawców, tworzenie i zarządzanie budżetem, tworzenie procedur projektowania procesów i rozwiązań administracyjnych oraz zarządzanie zespołem pracowników administracyjnych. Mimo, że charakter pracy Office Managerów jest bardzo zróżnicowany, biorąc pod uwagę profil i sposób organizacji procesów firmy, w której pracują, wszystkie one są odpowiedzialne za zapewnienie sprawnego i efektywnego funkcjonowania całego biura. Główne kompetencje, które są niezbędne w wykonywaniu obowiązków to umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, asertywność, elastyczność, dokładność, umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem oraz umiejętności związane z zarządzaniem zespołem. Prezentujemy program, który w sposób praktyczny przedstawia różne obszary zarządzania biurem, omawia najnowsze metody, narzędzia, oraz dostępne rozwiązania optymalizujące pracę osób odpowiedzialnych za administrację biura.

 

7. ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Realizacja projektów i kierowanie zespołem projektowym wymaga elastyczności, doświadczenia i sporej wiedzy. Niejednokrotnie osoby, które świetnie radzą sobie w pracy indywidualnej, niekoniecznie potrafią odnaleźć się w pracy projektowej, która wymaga innych kompetencji zarządczych, a także innej mentalności. Program warsztatu to odpowiedź na potrzeby uczestników pracujących w wielu branżach i firmach o niejednolitym poziomie kultury pracy projektowej, realizujących projekty o zróżnicowanej skali – od małych projektów do dużych inwestycji. Uczestnicy mogą wdrażać poznaną wiedzę i narzędzia projektowe już na zajęciach, pracując z zespołach, dzieląc się wnioskami. Ćwiczenia, odnoszące się do studium przypadku czy przykładów organizacji biznesowych, pozwalają zrozumieć logikę zarządzania projektami w ścisłym powiązaniu ze strategią organizacji, zasobami ludzkimi czy czynnikami zewnętrznymi.

 

8. FRIS®

Umiejętność komunikowania się z innymi jest jedną z kluczowych umiejętności w każdej branży i każdej dziedzinie życia. Pomyśl, ile czasu można zaoszczędzić oraz jak bardzo podnieść efektywność relacji z drugim człowiekiem, kiedy wiem jak mówić, by nas prawdziwie usłyszał i rozumiał czego potrzebujemy. FRIS trafnie określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia i działania. Pokazuje jak najlepiej wykorzystać Twoje naturalne predyspozycje w pracy, relacjach i rozwoju osobistym. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.

 

9. FINANSE OSOBISTE

„O pieniądzach się nie rozmawia”, „lepiej być uczciwym a biednym” czy „pieniądze szczęścia nie dają”. Karmieni tego typu hasłami traktujemy często pieniądze po macoszemu. Poświęcamy czas i energię na zarabianie, ale niewiele uwagi kierujemy w kierunku zarządzania kwotą, jaką dysponujemy. W ten sposób często rezygnujemy z przyjemności lub nie myślimy o tym, co będzie za 10 czy 20 lat, bo zwyczajnie nie ma już na to srodków. Gdy oglądamy innych szczęśliwych ludzi w telewizji, gazetach czy mediach społecznościowych niejednokrotnie czujemy się od nich gorsi. Skutecznym sposobem na podniesienie  poczucia własnej wartości jest zdobycie umiejętności uważanych za trudne. Zarządzanie budżetem osobistym idealnie wpasowuje się w tę koncepcję i to również na gruncie zawodowym. Obserwacja uczestnicząca zespołów menadżerskich świadomych w sferze finansów domowych pokazuje nie tylko wzrost poczucia własnej wartości jednostki, ale i wzrost wydajności zespołu.

 

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA OŚWIATY

Rozszerzyliśmy naszą działalność o specjalistyczne szkolenia dla kadry placówek oświatowych. Oferujemy szkolenia dla kadry placówek oświatowych prowadzone wyłącznie przez ekspertów (pedagodzy, terapeuci, psychoterapeuci i instruktorzy) z zakresu:

yesPedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna.

yesPsychologia.

yesRozwój psychospołeczny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – prawidłowości, diagnoza i praca z zaburzeniami.

yesRozwój ruchowy dziecka w wieku przedszkolnym – prawidłowości, diagnoza i praca z zaburzeniami.

yesLogopedia.

yesSensoryka i motoryka – prawidłowości, zaburzenia, terapia.

yesNowoczesne technologie w edukacji.

yesInnowacyjne i kreatywne metody nauczania.

 

Przykładowe szkolenia dla nauczycieli w żłobkach oraz przedszkolach – praktyczne warsztaty z elementami teorii:

Proponowane szkolenia :

yes Stymulacja rozwoju psychospołecznego i emocjonalnego dziecka.

yes Zwalczanie nieprawidłowości w rozwoju mowy małego dziecka.

yes Integracja sensoryczna.

yes Terapia ręki.

yes Model pracy z dzieckiem z ADHD.

yes Twórcze zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci.

yes Emisja głosu dla nauczycieli.

yes Muzykoterapia w żłobku i przedszkolu.

yes Ruch, taniec, rytmika - trening ruchowy wspomagający rozwój dziecka.

yes Mała i duża motoryka – rozwijanie umiejętności ruchowych.

yes Masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci.

yes Dziecko z afazją – podstawy diagnozy i terapii zaburzeń afatycznych.

yes Uczeń z zespołem Aspergera - diagnoza i terapia.

yes Trudne zachowania u dzieci z autyzmem – jak sobie z nimi skutecznie radzić.

yes ABC kodowania, czyli nauka programowania dla przedszkolaków - Nie każde dziecko w przyszłości zostanie programistą, ale każde może nauczyć się programować.

yes Nauczanie języka obcego dzieci w wieku przedszkolnym – praktyczny warsztat metodyczny na podstawie programu nauczania wg wymogów MEN.

yes Nowoczesne techniki wspomagające nauczanie.

yes Rozwiązywanie konfliktowych sytuacji z uczniem i rodzicem – elementy mediacji i negocjacji.

yes Wypalenie zawodowe nauczyciela – trening motywacyjny.

yes Konstruktywna i bezstresowa współpraca oraz komunikacja w zespole.